Łukęcin i okolice

Poznaj

Łukęcin i okolice

Łukęcin to niewielka miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, w gminie Dziwnów, między Dziwnówkiem a Pobierowem.

Prawie każdą wolną powierzchnię miejscowości wypełnia iglasty las, który dzięki bliskości Morza Bałtyckiego i jodu w powietrzu, stwarza specyficzny mikroklimat, doskonale wpływający na układ oddechowy i krążenia.

Kąpielisko morskie jest ładnie położone w wąskim pasie przymorskiego iglastego lasu. Wspaniałe położenie i otoczenie mobilizuje do aktywnego wypoczynku i długich spacerów. Łukęcin jest idealnym miejscem dla osób szukających  spokojnego miejsca do wypoczynku.

To jedna z chętniej wybieranych miejscowości wypoczynkowych wśród użytkowników serwisu z noclegami Meteor.

Poznaj

Atrakcje w najbliższej okolicy:

  • Aleja Gwiazd Sportu w Dziwnowie – zespół replik medali zdobytych przez polskich sportowców w czasie Igrzysk Olipmpijskich i Mistrzostw Świata i Europy. Co roku nowe medale odsłaniane są podczas Festiwalu gwiazd Sportu;
  • Ruiny gotyckiego Kościoła z przełomu XIV i XV wieku w Trzęsaczu;
  • Bałtycki Krzyż Nadziei w Pustkowie – postawiony zaledwie 100 m od morza jest repliką krzyża stojącego na Giewoncie.

Przez Łukęcin przebiega trasa rowerowa Velo Baltica wzdłuż zachodniego wybrzeża, licząca aż 245 kilometrów. Zapraszamy wszystkich rowerzystów do skorzystania z naszej bazy noclegowej, do odpoczynku i zebrania sił przed kolejnym etapem trasy  Wzdłuż zachodniego wybrzeża, czyli trasa Velo Baltica – CentrumRowerowe.pl

Pokochaj polskie morze

Przyjedź do nas

Zarezerwuj pobyt