Łukęcin i okolice

Łukęcin to niewielka miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, w gminie Dziwnów, między Dziwnówkiem a Pobierowem.

Prawie każdą wolną powierzchnię miejscowości wypełnia iglasty las, który dzięki bliskości Morza Bałtyckiego i jodu w powietrzu, stwarza specyficzny mikroklimat, doskonale wpływający na układ oddechowy i krążenia.

Kąpielisko morskie jest ładnie położone w wąskim pasie przymorskiego iglastego lasu. Wspaniałe położenie i otoczenie mobilizuje do aktywnego wypoczynku i długich spacerów. Łukęcin jest idealnym miejscem dla osób szukających  spokojnego miejsca do wypoczynku.

To jedna z chętniej wybieranych miejscowości wypoczynkowych wśród użytkowników serwisu z noclegami Meteor.

Atrakcje w najbliższej okolicy:

- Aleja Gwiazd Sportu w Dziwnowie - zespół replik medali zdobytych przez polskich sportowców w czasie Igrzysk Olipmpijskich i Mistrzostw Świata i Europy. Co roku nowe medale odsłaniane są podczas Festiwalu gwiazd Sportu

- Ruiny gotyckiego Kościoła z przełomu XIV i XV wieku w Trzęsaczu

- Bałtycki Krzyż Nadziei w Pustkowie - postawiony zaledwie 100 m od morza jest repliką krzyża stojącego na Giewoncie

 

Przez Łukęcin przebiega trasa rowerowa Velo Baltica wzdłuż zachodniego wybrzeża, licząca aż 245 kilometrów. Zapraszamy wszystkich rowerzystów do skorzystania z naszej bazy noclegowej, do odpoczynku i zebrania sił przed kolejnym etapem trasy  Wzdłuż zachodniego wybrzeża, czyli trasa Velo Baltica - CentrumRowerowe.pl

 

facebook
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij